30 Eylül 2013 Pazartesi

Nike Run İstanbul 2013

Nike ın düzenlemiş olduğu 2013 Run İstanbul koşusuna katıldık. Gördüğüm eksiklikleri artıları paylaşmak istedim ki seneye bakalım bunlardan hangileri daha da ilerlemiş hangileri gerilemiş.

Öncelikle koşu Caddebostan sahilinde yapıldı ve bence koşu yeri olarak gayet güzel bir mekandı. Ayrıca koşucuları hızlarına göre üçe ayırıp başlama yerlerini farklı kılmaları da çok mantıklı olmuş. Yoksa profesyonel koşucuların en azından 5bin kişiyi geçmeleri gerekirdi :) Ayrıca tempomuzu ayarlamak içinde gayet iyiydi, profesyonellerin temposuna ayak uydurmaya kalksam herhalde ilk molamı 1K da verirdim. Bu kadar çok kişiyle koşmak ve kenardakilerden destek almak çok güzeldi.

Eksikliklere, olsa iyi olura gelirsek, su molalarını hiç anlayamadım 2K ve 5K da dediler ama ya ben kaçırdım ya da milletin dediği gibi farklı yerlerdeydi. Ayrıca kaçıncı K yı geçtiğimizi hiç göremedik, yol kenarlarında göstergeler vardı ama o kalabalıkta o kadar küçük göstergeleri görmek imkansıza yakındı ki ben sadece bir tanesini görebildim. Bence göstergeyle birlikte her K ya canlı müzik koysalarmış hem yaklaştığımızı anlardık hem de daha bi gaza gelirdik :)

Son olarakta anılar her şeydir, fotoğraf ve videoları paylaşmaları çok geç oluyor o konuda da biraz daha hız bekleriz açıkcası.

Bir sonraki etkinlikte yine hep beraber koşmak üzere.

Hiç yorum yok: